Akrův případ

Akrův případ

Akrův případ

01/07/2020

NB, AKRO, samec, 9 let

Na naše pracoviště předveden pro intenzivní celotělový pruritus, kožní celotělové léze ve formě excoriací, districhiázy, edému kůže. Léčen atb – AMC a majitelem nespecifikovanými injekcemi. Dovodili jsme, že se pravděpodobně jednalo o kortikoidy. Stav se vždy částečně zlepšil. Do týdne po ukončení léčby došlo k recidivě stavu. Byly odebrány bioptáty kůže z různých míst a histologicky byl potvrzen kožní lymfom, gr.I. Majitel odmítl cílenou onkologickou terapii. Byla tedy navržena terapie paliativní. Koupele v 5% chlorhexidinovém šamponu a nasazení IMU4 CAN XL v terapeutické dávce. Během 14 dnů došlo k úplnému odeznění pruritických stavů, odhojení otevřených lézí a celkovému zlepšení vitality pacienta.

Tč. je již měsíc podávána pouze preventivní dávka IMU4 CAN XL bez jakýchkoli exacerbací. Majitel je velmi spokojen. Případ zůstává i nadále otevřený…

K 25.4.2017: velmi dobrá kondice, zasrstěný, pruritus 1/10.

IMU4 CAN a IMU4 FEL, tak jako předtím samotné kolostrum, na našem pracovišti podáváme i jako postoperační, paliativní terapii, např. při karcinomech ml. lišty gr.I, které nevyžadují následnou chemoterapii, ale i jako terapii podpůrnou při nasazení chemoterapie. Zkušenosti majitelů se zmírněním vedlejších účinků chemoterapie jsou vždy pozitivní.

MVDr. Miloš Havelka, veterinární klinika VeMaP

Přidat komentář